Blog

Chcę być dobrym katolikiem
17 kwietnia 2015 | News

Chcę być dobrym katolikiem

Weronika Pomierna

Gość Niedzielny 11/2015

Informacja, że szwedzki pastor Ulf Ekman zostanie katolikiem, była niczym trzęsienie ziemi, które wywołało medialne tsunami. Co zrobili wierni założonego przez niego Kościoła? Wyciągnęli ręce i pobłogosławili.

Gdy w marcu 2013 r. przyszli na nabożeństwo, nie spodziewali się, że założyciel ich Kościoła poinformuje, że przechodzi na emeryturę i wkrótce przekaże kierownictwo pastorowi Joakimowi Lundqvistovi. Ulf Ekman przez 30 lat stał na czele charyzmatycznego wolnego Kościoła Livets Ord (Słowo Życia) i był ojcem ruchu, do którego należało ok. 1000 Kościołów na całym świecie. Gdy 9 marca 2014 r. poinformował, że ma do przekazania ważną informację, w kościele zapadła cisza jak makiem zasiał. Pastor Ulf opowiada, jak w ciągu ostatnich 10 lat zaczął dostrzegać, że ważna jest jedność chrześcijan. Mówi o własnych, wynikających z braku wiedzy i podszytych strachem uprzedzeniach, które rozpadały się niczym domek z kart, gdy poznawał mocno wierzących katolików.

O tym, jak przez 3 lata razem z żoną mieszkał w Jerozolimie i o charyzmatycznej grupie modlitewnej z Izraela, której połowę członków stanowili katolicy. Pewnego dnia pastor wybrał się na spacer po okolicy. Nagle zobaczył stare drzewo oliwne w opłakanym stanie. Zatrzymał się i usłyszał w sercu słowa: „Spójrz na nie. Jest martwe”. Spojrzał na nie i przytaknął. Usłyszał wtedy w sercu głos: „Spójrz uważnie”. To drzewo tylko z daleka wydawało się umarłe. Na gałązkach było pełno młodych liści. Zrozumiał, że to Duch Święty, tam w Izraelu, upomina go, aby nigdy nie mówił o kimś, że jest martwy.

(…)

Więcej  na stronie tygodnika Gość Niedzielny:

http://gosc.pl/doc/2385753.Chce-byc-dobrym-katolikiem

Dziel się, udostępniaj, lajkuj! 😉

© 2024 Metanoia