Blog

Dlaczego bilety nie są darmowe?

Dlaczego bilety nie są darmowe?

Jak co roku w kwestiach finansów chodzimy po wodzie ufając, że skoro to Boża inicjatywa to i Bóg zatroszczy się o finanse. I jak co roku nie stać nas na tą konferencję, ale ufamy Bogu i idziemy odważnie dalej .

Odkąd pamiętam bardzo imponowało mi podejście liderów Metanoi do stawiania na najwyższą jakość jeśli chodzi o budowanie Królestwa Bożego. Od zawsze zaczynało się to od najdrobniejszych szczegółów typu: wysokiej jakości kawa w ekspresach na niedzielnych spotkaniach uwielbienia w Metanoi, a skończywszy na organizowanej z rozmachem konferencji Strefa Zero. Liderzy wspólnoty wychodzą z założenia,  że nienaganna jakość przynosi Bogu chwałę. Pamiętam jak siedem lat temu jako świeżo nawrócony chrześcijanin, poszukiwałem wspólnoty dla siebie i kiedy zobaczyłem stronę internetową Metanoi, byłem pod wrażeniem: design strony i każdy szczegół był na wysokim poziomie. Wcześniej nie spotkałem się z aż taką jakością, myślę że była to jedna z rzeczy która przesądziła o tym, że zaryzykowałem i zdecydowałem się na rekolekcje właśnie tej wspólnoty, mimo tego, że nikogo tam nie znałem. Pomyślałem wtedy że poważnie podchodzą do tematu i bardzo mnie to zachęciło. Skończyło się na tym że od sześciu lat jestem członkiem Metanoi i sam podwyższam standardy służby w Ciele Chrystusa.


Strefa Zero rozrasta się z roku na rok coraz bardziej, jej zasięg jest coraz większy. Zwiększają się również koszty konferencji. Myślę sobie że byłyby one o wiele większe gdyby nie ofiarność metanojskich wolontariuszy, którzy często wykonują heroiczną pracę aby ta konferencja była naprawdę na królewskim poziomie. W naszych szeregach znajduje się wielu uzdolnionych ludzi, którzy za swoją pracę przy Strefie nie oczekują zapłaty: robią to bo zależy im na budowaniu Królestwa!  Część ludzi wspomaga nas finansowo co też wpływa na rozmach konferencji. W tym roku podjęliśmy decyzję o wynajęciu jeszcze większej hali na 2600 osób co jest dla nas dużym wyzwaniem finansowym. Zaprosiliśmy bardzo dobrych mówców, część z nich przylatuje do nas ze Stanów Zjednoczonych co generuje dodatkowe koszty związane z przelotami i zakwaterowaniem. Chcemy aby usługujący mówcy na Strefie Zero byli hojnie błogosławieni finansowo, co wiąże się z kosztami ofiary za ich posługę, chcemy dbać o ich komfort podczas pobytu u nas i dbamy o to aby hotele które dla nich rezerwujemy były na wysokim poziomie. Wierzymy że takie podejście ma głęboki wymiar duchowy i nie pozostaje to Bogu obojętne.


Ktoś może się zdziwić, że wejściówki kosztują “aż tyle”, ale gdyby podliczyć koszty  o których wspomniałem wyżej plus obsługa cateringowa, bułki, pakiety startowe dla uczestników, koszty wynajęcia firmy nagłośnieniowej, budowy sceny, honoraria artystów (uff…można wymieniać i wymieniać!) to zobaczymy, że bilet na naszą konferencję nie jest wcale taki drogi w porównaniu do oferowanej KRÓLEWSKIEJ jakości.

Jak co roku w kwestiach finansów chodzimy po wodzie ufając, że skoro to Boża inicjatywa to i Bóg zatroszczy się o finanse. I jak co roku nie stać nas na tą konferencję, ale ufamy Bogu i idziemy odważnie dalej . Być może właśnie Ciebie Bóg wzywa delikatnym szeptem abyś pomógł nam organizować Strefę Zero, możesz to zrobić wspierając nas finansowo wpłacając środki na konto fundacji:

07 1140 2004 0000 3102 7514 6702

Fundacja Aplica
41-200 Sosnowiec
ul. Modrzejowska 20

Tytuł przelewu:
„Na cele statutowe fundacji”

lub przez PayPal


Autor: 
Tadeusz Urbaniak: z wykształcenia fizjoterapeuta. Ukończył drugą edycje szkoły liderów.  Jest zaangażowany w posługę diakonii uwielbienia we wspólnocie Metanoia. W swojej służbie stawia na połączenie spontaniczności i profesjonalizmu. Jest animatorem. Swoją pasje do Boga przenosi na dźwięki gitary elektrycznej ciągle szukając nowych nieodkrytych sposobów na oddanie chwały Bogu. Prywatnie mąż Moniki. W wolnym czasie oddaje się aktywnemu wypoczynkowi biegając, jeżdżąc na rowerze oraz uprawiając narciarstwo biegowe.

Be Sociable, Share!

© 2024 Metanoia