Dojazd

 

Dojazd na Strefę Zero może być wielką przygodą!
Jeśli jedziesz z daleka wybieraj między- autostopem;) autobusami lub pociągiem!

musisz trafić do  Expo Silesia Sosnowiec, ul. Braci Mieroszewskich 124

 

Samochodem:

W niedalekiej odległości od Expo Silesia przebiegają drogi szybkiego ruchu łączące tereny targowe z Katowicami – centrum Metropolii Silesia, Krakowem, Opolem, Wrocławiem, Cieszynem oraz Warszawą.

W pobliżu Sosnowca przebiega autostrada A4, a w odległości 10 km od centrum miasta znajdują się jej węzły: Katowice-Murckowska oraz Mysłowice.
Obiekt Expo Silesia jest położony bezpośrednio przy drodze dwupasmowej nr 94 Kraków-Katowice w odległości ok. 2 km od jej węzła z drogą ekspresową S1, łączącą Warszawę z Cieszynem.
•    10 minut jazdy – centrum Katowic
•    10 minut jazdy – autostrada A4
•    20 minut jazdy – lotnisko Katowice-Pyrzowice
•    40 minut jazdy – lotnisko Kraków-Balice
•    55 minut jazdy – centrum Krakowa

Osoby podróżujące samochodem i korzystające z nawigatora GPS, powinny wpisać do pamięci urządzenia adres Expo Silesia: Sosnowiec, ul. Braci Mieroszewskich 124.

Współrzędne GPS:
50o 18′ 53.721″ N
19o 11′ 49.313″ E

Pociągiem:

Osoby podróżujące koleją powinny szukać połączeń do stacji Sosnowiec Główny lub Dąbrowa Górnicza Stacja, ewentualnie także do Stacji Katowice. Zarówno z dworców Sosnowca jaki i Dąbrowy Górniczej i Katowic można dojechać do Expo Silesia taksówką oraz autobusem komunikacji miejskiej.

Z Dworca Głównego w Sosnowcu do Expo Silesia można dojechać autobusami komunikacji miejskiej KZK GOP linii nr: 55, 690, 808, 811 i 902N.

Ze stacji Dąbrowa Górnicza należy przejść na przystanek znajdujący się w Centrum Dąbrowy Górniczej (około 7 min. drogi pieszo) i wsiąść do autobusu linii nr 182, a następnie wysiąść na drugim przystanku.

Osoby przybyłe pociągiem do Katowic powinny przejść z Dworca na przystanek autobusowy zlokalizowany na ul. Piotra Skargi (około 6 min. drogi pieszo) i skorzystać z autobusu linii nr 811 w kierunku Tworzeń Huta Katowice (Gołonóg Zajezdnia). Wysiąść należy na 10. przystanku “Zagórze Expo Silesia”.

Autobusem:

Autobusy komunikacji miejskiej  nr: 18, 55, 182, 260, 690, 808, 811, 902N i 903N (z Katowic, Sosnowca, Będzina i Dąbrowy Górniczej) zatrzymują się vis a vis hali Expo Silesia. Nazwa przystanku to „Zagórze – Expo Silesia“.

Trasy i godziny odjazdów można sprawdzić na stronie www.kzkgop.pl

 

Szerokiej drogi i od zobaczenia na konferencji Strefa Zero!

 

Dziel się, udostępniaj, lajkuj! 😉