Blog

#NaszTeam: Nawałnica nam niestraszna
23 kwietnia 2018 | ekipa Strefy Zero, historie, nasz team, News

#NaszTeam: Nawałnica nam niestraszna

Wróciłem do koordynatorów i powiedziałem jedno: modlimy się o cud. W Imię Jezusa Chrystusa ogłaszamy, że nawałnica ominie centrum Jaworzna. Jak można się domyślić, nasz Bóg okazał się większy niż warunki atmosferyczne i skończyło się na małym deszczu, a przebieg konferencji odbył się według planu.

Współtworzenie konferencji Strefa Zero jest niesamowitą przygodą. Przede wszystkim pełną zaskakujących zdarzeń, wymagających szybkiego działania i często ponadnaturalnej interwencji Bożej.

W czasie organizacji oraz trwania konferencji ciągle wydarza się coś co nas zaskakuje. Czasem są to zabawne sytuacje, a czasami nie jest nam do śmiechu.
W zeszłym roku podczas Strefy, siedziałem sobie w najlepsze na sali i słuchałem nauczania mojego przyjaciela Krzysztofa Demczuka, gdy podszedł do mnie jeden z koordynatorów i poinformował mnie, że do pomieszczenia w którym zorganizowaliśmy miejsce do odpoczynku dla mówców konferencji, przyszła ekipa ośmiu starszych panów, którzy od kilkunastu lat grają tam w soboty w szachy. 🙂 Musiałem więc przerwać interesujący wykład i łagodnie, aczkolwiek stanowczo powiedzieć panom, że niestety nie ma takiej możliwości i w imieniu Miasta Jaworzno zapraszam ich za tydzień.


Druga sytuacja była jeszcze bardziej zaskakująca i już niestety mniej przyjemna. Tutaj potrzebowaliśmy interwencji z wysoka. Pierwszego dnia konferencji Strefa Zero w Hali Widowiskowo Sportowej w Jaworznie około południa, nad halę nadciągnęły chmury burzowe i zaczęło mocno padać. Przechodziłem obok miejsca dla matek i dzieci i zauważyłem jak wolontariusze pracujący w tamtym miejscu, zaczynają pośpiesznie przesuwać materace. Zapytałem się co się dzieje i okazało się, że dach zaczyna przeciekać. Szybkim krokiem udałem się do pana stróża, który siedział w biurze hali z nogami założonymi na stół i spokojnie palił papierosa. Powiedziałem mu, że dach nam przecieka i zapytałem czy może coś z tym zrobić. Na górze pod dachem jest konstrukcja stalowa, wiec w naiwności swojej pomyślałem, że może jakieś wiaderko chociaż pan tam postawi. 🙂 Jednak widząc jego minę i postawę zrozumiałem, że się grubo pomyliłem. W odpowiedzi, pan wypuszczając dym z ust, poinformował mnie, że idzie w naszą stronę nawałnica i jak do nas dotrze, to najprawdopodobniej zamkniemy imprezę, bo dokładnie w miejscu nad sceną jest uszkodzony dach. Wiedziałem, że z tym panem to ani stanowczo, ani łagodnie nic nie da rady załatwić. W jego przypadku PRL ciągle trwał :).


Wróciłem do koordynatorów i powiedziałem jedno: modlimy się o cud. W Imię Jezusa Chrystusa ogłaszamy, że nawałnica minie centrum Jaworzna. Jak można się domyślić, nasz Bóg okazał się większy niż warunki atmosferyczne i skończyło się na małym deszczu, a przebieg konferencji odbył się według planu. Takich sytuacji w czasie konferencji jest mnóstwo. Staramy się jak najlepiej rozwiązywać to co nas zaskakuje i czerpiemy naukę na kolejne lata. Bardzo często doświadczamy ponadnaturalnego załatwienia sprawy przez naszego Pana. Doświadczam, że Nasz Bóg jest większy niż okoliczności i chociaż czasami sytuacja po ludzku wydaje się być niewyobrażalnie trudna do rozwiązania, to On jest ponad tym.


Pracuję przy tej konferencji, ponieważ widzę że to jest miejsce zapoczątkowanie i prowadzone przez Boga. Przed konferencją zajmuję się sprawami administracyjnymi i organizacyjnymi.
Teraz widzę, że organizacja pierwszych edycji Strefy w porównaniu do ostatnich, to była “plaża”. 😉
Aktualnie dziesiątki telefonów i wiadomości mejlowych dziennie, mnóstwo drobiazgów i bardzo poważnych spraw do dopilnowania, by przygotować konferencję na najwyższym poziomie.
Chcemy ugościć uczestników po królewsku, ale przede wszystkim chcemy oddać Bogu chwałę każdym najdrobniejszym szczegółem.
A sytuacje losowe i trudności? One zawsze będą, przestałem się już łudzić, że organizacja tak dużej konferencji obejdzie się bez większych lub mniejszych przeszkód. Czasem to mżawka, a czasami burza z piorunami. Jednak to nie zniechęca ani mnie ani naszej ekipy. Bo jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?

Autor: Patryk Gregorczyk – wiceprezes Fundacji Aplica, koordynuję pracę i zarządza projektami. Co-leader Wspólnoty Metanoia. Oddany swojej służbie i pracy z ludźmi. Z pasją podchodzi do głoszenia ewangelii ludziom niewierzącym. Z wykształcenia terapeuta, pedagog, interwent kryzysowy, trener, coach. Mąż Kasi, tata Ignacego i Tymoteusza.

Be Sociable, Share!

© 2024 Metanoia