Organizatorzy

Metanoia to wspólnota stworzona z myślą o ludziach takich jak Ty i ja. Naszym pragnieniem jest pokazać światu, że nasz Bóg jest Bogiem, który ma dla nas życie pełne pasji i wspaniały plan wobec każdego człowieka. Metanoia to ludzie, którzy wierzą, że wspólnie mogą zmieniać świat, w którym żyją. Dlatego podejmujemy szereg inicjatyw i działań wyznając zasadę: “szukaj możliwości – odpowiadaj na potrzeby”.

Nazwa Metanoia, zaczerpnięta z języka greckiego, nawiązuje do procesu nawrócenia i przemiany wewnętrznej poprzez osobistą relację z Jezusem Chrystusem. Każdy z członków Metanoi przeżył osobiste spotkanie z Jezusem jako Panem i Zbawicielem.

Początki naszej wspólnoty sięgają 2002 r., kiedy grupa przyjaciół przeżywała własną „metanoię” – nawrócenie, by później spotykać się w warszawskich domach, czytając Biblię i wspólnie się modląc. W 2006 r. Bóg wezwał pasterza (lidera) wspólnoty do założenia formalnej wspólnoty. Grupa ludzi z całej Polski (Radom, Warszawa, Zamość, Sosnowiec, Kraków) zjechała do Sosnowca, by budować wspólnotę Metanoia. Spotykaliśmy się w domach na wspólnej modlitwie i posiłkach.

W 2008 r., dzięki Bożemu działaniu, zaczęliśmy się spotykać w parafii w Jaworznie-Szczakowej. Zaczęliśmy wielką przygodę i służbę dla Bożego Królestwa! Następnie w latach 2015-2023 spotykaliśmy się w samym centrum  Jaworzna – ul. Sienkiewicza 11 (Kocia). W listopadzie 2023 r. rozpoczęliśmy nowy etap naszej przygody z Bogiem. On zawołał nas na głębię, mówiąc: „Buduj! Odbuduj pradawne ruiny!” i wzywając nas – jak wierzymy – do kolejnych kroków wiary. Przenieśliśmy się do nowego lokalu o powierzchni 1550m² w centrum Sosnowca (ul. Teatralna 11). W tym miejscu realizujemy Projekt52 (www.projekt52.com) i tworzymy Metanoia Centrum.

Dziel się, udostępniaj, lajkuj! 😉

© 2024 Metanoia