Organizatorzy

Metanoia to Wspólnota stworzona z myślą o ludziach takich jak Ty i ja. Naszym pragnieniem jest pokazać światu, że nasz Bóg jest Bogiem, który ma dla nas życie pełne pasji i wspaniały plan wobec każdego człowieka. Metanoia to ludzie, którzy wierzą, że wspólnie mogą zmieniać świat, w którym żyją. Dlatego podejmujemy szereg inicjatyw i działań wyznając zasadę: “szukaj możliwości – odpowiadaj na potrzeby”.

Nazwa Metanoia, zaczerpnięta z języka greckiego nawiązuje do procesu nawrócenia i przemiany wewnętrznej poprzez osobistą relację z Jezusem Chrystusem. Każdy z członków Wspólnoty przeżył osobiste spotkanie z Jezusem jako Panem i Zbawicielem. Początki naszej Wspólnoty sięgają 2002 r., kiedy grupa przyjaciół przeżywała własną „metanoię” – nawrócenie, by później spotykać się w warszawskich domach czytając biblię i wspólnie się modląc. W 2006 r. Bóg wezwał lidera do założenia formalnej Wspólnoty. Grupa ludzi z całej Polski (Radom, Warszawa, Zamość, Sosnowiec, Kraków) zjechała do Sosnowca/Jaworzna, by budować Metanoię. Spotykaliśmy się w domach na wspólnej modlitwie i posiłkach.

W 2008 r., dzięki Bożemu działaniu, zaczęliśmy się spotykać w Parafii w Jaworznie-Szczakowej. Aktualnie gromadzimy się na uwielbieniu Boga w sali w centrum Jaworzna. Jesteśmy wdzięczni Jemu za wielką przygodę i służbę dla Jego Królestwa!!

Dziel się, udostępniaj, lajkuj! 😉

© 2023 Metanoia