Blog

Strefa Zero to coś więcej niż konferencja

Strefa Zero to coś więcej niż konferencja

Strefa Zero to nie tylko czas wyjątkowych nauczań, które przybliżają nas do Boga, ale to również czas, kiedy my przybliżamy się do siebie nawzajem. Ta konferencja to przestrzeń kiedy możemy obumierać dla swoich racji, przebaczać i prosić o przebaczenie, stawać w jedności jako dzieci Boga, oddając Mu chwałę.
Jednym z najbardziej wzruszających momentów zeszłorocznej konferencji Strefa Zero był czas, kiedy Karol Sobczyk, na sam koniec swojego nauczania, poprosił, by wszyscy chrześcijanie z kościołów protestanckich podnieśli ręce, tak, by katolicy mogli do nich podejść, błogosławić, przeprosić za wszystko co zrobili przeciwko nim. Karol Sobczyk, lider wspólnoty Głos na Pustyni sam przeprosił za wszystko co było „przeciw”, co niosło zranienie, po czym zeskoczył ze sceny i przytulił jednego z mówców konferencji, Wesa Martina, pastora kościoła Grace Church z USA. To był bardzo poruszający czas bliskości, prośby o przebaczenie i odpuszczania krzywd. Błogosławiliśmy się nawzajem, często w uścisku i łzach. O tej bliskości nie da się opowiedzieć, jej trzeba doświadczyć.
Jak mawiał śp. ks. dr Peter Hocken: „Jedyny ekumenizm jaki jest obecnie w Kościele polega na tym abyśmy byli w stanie sobie przebaczyć i się pojednać.”

Dziękujemy Bogu za każdego z nas, bez względu na miejsce, w którym służy, do którego został powołany.
Dziękujemy Mu za Jego nieskończoną miłość do nas, swoich dzieci, za to, że możemy się wciąż jej uczyć patrząc na Chrystusa.

Mamy nadzieję, że znowu Was wszystkich spotkamy na tegorocznej konferencji Strefa Zero.
Liczymy, że przyjedziecie również Wy, którzy jeszcze z nami nie dzieliliście tego wyjątkowego czasu.
Udostępniamy Wam kilka zdjęć, które pokazują jak było blisko. <3
(na głównym zdjęciu ksiądz Józef Gut i pastor Wes Martin)

Błogosławimy Was.

Jeśli chcielibyście zobaczyć to wyjątkowe nauczanie Karola Sobczyka, znajdziecie je pod tym linkiem: http://bit.ly/2BwX3Sb

 

Dziel się, udostępniaj, lajkuj! 😉

© 2023 Metanoia