Blog

Wiara – antywirusowa szczepionka
24 marca 2020 | Bez kategorii

Wiara – antywirusowa szczepionka

           Każdy ma swój sposób na radzenie sobie z aktualną, wirusową sytuacją w Polsce. Jedni robią zapasy w lodówce, inni nie nadążają w wymyślaniu kreatywnych sposobów spędzania czasu w domu, są tacy którzy większość tych dni spędzają w kolejkach, by zaopatrzyć się w przeróżne dobra niekoniecznie niezbędne, generalnie jak mówi stare kryzysowe przysłowie „każdy orze jak może”. Nie da się ukryć, że wszyscy jesteśmy w tej rzeczywistości, wierzymy w Boże Królestwo, ogłaszamy  podążając za modlitwą Jezusową „Przyjdź Królestwo Twoje”, ale nasze ciało stąpa po tej ziemi, na niej zostało osadzone.  Naszą receptą na niepewność tego, co przyniesie przyszłość jest zaufanie Bogu. To On powołał Strefę Zero do życia, to On tchnął w nią pierwszy oddech i co roku ją ożywia i wierzymy, że to On zadba o nią w aktualnym czasie.

            Musieliśmy wdrożyć tzw. zarządzanie kryzysowe, informowaliśmy was już w social mediach, że mamy rezerwowy termin konferencji – ostatni weekend sierpnia. Natomiast, mimo wszystko, mimo aktualnych okoliczności i „korona newsów” płynących do nas wszystkimi możliwymi kanałami, pracujemy nad Strefą (oczywiście zgodnie z rządowymi zaleceniami, pracujemy w odosobnieniu) . Pracujemy ufając,  że sytuacja się rozwiąże szybciej, niż wszystkie znaki na ziemi to zapowiadają. Robimy swoje 100% w takim zakresie, w jakim to od nas zależy. Tam, gdzie nie mamy wpływu na sytuację po prostu ufamy Bogu, wierzymy mu, że On ma to wszystko w swoich rękach i nie musimy się bać. Trzymamy się Jego Słowa, by wirus negatywnego myślenia nas nie dopadł. Osłaniamy się Jego słowem jak tarczą.

         W tym wirusowym szale Pan mocno wkłada nam w serce wstawiennictwo za kraj i za siebie nawzajem. W trudnym czasie jednoczymy się wspólnotowo i często „widujemy się” on-line. Codziennie o 20:30 łączymy się w modlitwie on-line na naszej metanoiskiej facebookowej grupie. Poza tym od ponad tygodnia w Metanoi trwa dyżur modlitwy wstawienniczej 24h. To jest prawdziwe błogosławieństwo. Tęsknimy już bardzo do momentu, kiedy będziemy mogli być bliżej siebie. Z nami ludźmi jest jakoś trochę tak, że mając wszystkiego pod dostatkiem odchodzimy czasami od Pana, jakby zupełnie zapominając o Jego istnieniu. Gdy mamy wszystko, często przestajemy doceniać to, co mamy. Przestajemy  doceniać Boga, siebie nawzajem. Może tak jakoś jest, że czasem potrzebujemy jakiegoś wstrząsu, by na nowo szukać relacji z Nim, ale też w nowy sposób spojrzeć na siebie nawzajem. Co tu dużo mówić… „ecce homo”. Tacy jesteśmy – po prostu ludzie. Ale ufamy Mu ponad wszystko , że On nas poprowadzi. Taka prosta antywirusowa szczepionka, zwana po prostu „wiarą”. Cały czas mamy nadzieję, że konferencją Strefa Zero odbędzie się w czerwcu, jeśli natomiast będziemy zmuszeni do jej przełożenia na sierpień – na pewno Was o tym niezwłocznie poinformujemy. W tym wirusowym czasie nie pozwólcie , by wasza wiara została zawirusowana, ale wbrew okolicznościom stawajcie na Bożym Słowie i poddawajcie każdą myśl pod posłuszeństwo Chrystusowi. Bo On jest jedyną drogą, prawdą i życiem.

           Módlcie się za nas, o Bożą ochronę, o najlepsze decyzje na każdym etapie naszej „strefowej” drogi. Mamy nadzieję, że to chwilowy czas zatrzymania , gdy tylko on się skończy, przyjdzie nowe, przyjdzie…..MOVE!!!

Bless i do zobaczenia!

tekst: Asia Mazurek

 

Dziel się, udostępniaj, lajkuj! 😉

© 2023 Metanoia